Jeszcze do niedawna jedynym sposobem na usunięcie z ciała tatuażu była, niezbyt przyjemna i oscylująca w niebotycznych kwotach, metoda laserowa, która wiązała się
z wieloma skutkami ubocznymi. Obecnie na rynku pojawiła się nowa metoda, podczas której redukuje się ból (jest on wówczas porównywalny z tym, jaki odczuwa ludzie ciało podczas wprowadzana barwnika pod skórę przy wykonywaniu tatuażu). Usuwanie tatuażu odbywa się poprzez wprowadzenie odpowiedniego pigmentu w górne warstwy naskórka. Pigment ten ma za zadanie zmiękczenie barwnika, wprowadzonego do ludzkiego ciała podczas tatuowania, przez co umożliwia rozpoczęcie procesu gojenia przez układ odpornościowy.

Nowoczesny specyfik zawiera specjalne substancje – barwniki, które wiążą pigment i stopniowo pojawiają się na powierzchni skóry. Po upływie 6-8 tygodni na fragmencie skóry, który został poddany zabiegowi, tworzy się pewnego rodzaju strupek, który sam odpada po pewnym czasie. Tym samym w miejscu starego tatuażu pojawia się zaczerwieniona część nowej skóry. Metoda ta, niestety bardzo kosztowna, opiera się przede wszystkim więc na naturalnych procesach zachodzących w ludzkim organizmie. Należy pamiętać, że miejsce po usuniętym tatuażu trzeba przez kilka tygodni pielęgnować za pomocą specjalnego, ochronnego kremu. Według dermatologów ta innowacyjna technika jest o wiele bezpieczniejsza od mechanicznego (laserowego) usuwania tatuaży, a ryzyko pojawienia się blizn w miejscu, w którym znajdował się tatuaż, spada do zaledwie 6%. 6% to niewiele, jednak nadal pozostaje ryzyko że nie uda nam się całkowicie usunąć tatuażu. O ile jeszcze w przypadku mężczyzn jakieś miejsce z bliznami nie robi specjalnie na nikim wrażenia, o tyle w przypadku kobiety jeżeli zostanie jej blizna po usuwaniu tatuażu to jestem pewny że nie będzie ona z tego powodu zadowolona. Wiadomo jak wyczulone są Panie na tym tle. Dlatego jedną ze skuteczniejszych metod na to aby nie zostać oszpeconym podczas usuwania tatuażu jest po prostu jego nie wykonywanie.

Tagi dodane do tego wpisu przez autora bloga: , ,