Tatuaże, czyli znaki graficzne na skórze, które powstają za pomocą specjalnego barwnika wszczepianego za pomocą igły, znane są już z czasów starożytnych (w Pięcioksięgu znajduje się bowiem zakaz tatuowania ciała). Słowo to wywodzi się z samoańskiego tatau, zapisanego przez osiemnastowiecznych podróżników. W odległych czasach, w kulturach polinezyjskich do wykonania tatuażu uprawniało zabicie wroga i zdobycie jego głowy. Przez wieki tatuaże były uważane za tabu, coś dostępnego jedynie subkulturze więziennej. Sądy te mają swoje korzenie w tradycjach wschodnich, według których tatuaż świadczył o przynależności do grupy mafijnej.

Obecnie istnieje bardzo wiele wzorów tatuaży. Rośnie także liczba wielbicieli tych znaków graficznych. Jednakże, należy sobie zdać sprawę z tego, że tatuaże, poza ładnym wyglądem, mogą nieść ze sobą dużo ryzyka (w tym, przede wszystkim, tego związanego ze zdrowiem). Przeważnie tatuaże wykonywane są na stałe, jednakże coraz częściej możemy wykonać sobie tatuaż „czasowy”, na próbę, utrzymującego się na ciele do kilku lat. Alternatywą dla takiego tatuażu jest ten wykonywany z henny. Należy podkreślić, że tatuaże powinny wykonywać jedynie osoby doświadczone i wykwalifikowane. Co więcej, nawet tatuaże permanentne nie utrzymują się idealnie na ciele przez cały czas. Jest to przede wszystkim związane z wchłanianiem barwnika przez skórę. Dlatego tak bardzo istotne jest poradzenie się, przed wykonaniem zabiegu, lekarza-specjalisty, w którym miejscu najlepiej wykonać tatuaż.

Kiedy już zastanowiliśmy się i przemyśleliśmy wszystko co związane z tatuażem pozostaje nam wybrać studio, które będzie wykonawcą naszego tatuażu. Nie jest to proste, jednak na tej stronie dowiesz się w jaki sposób wybrać osobę, która będzie wykonywała nam tatuaż. Najprościej oczywiście jest wybierać wykonawcę tatuażu na podstawie jego dotychczasowych prac Również dobrze jest zorientować się co do jakości jego pracy na forach internetowych.

Tagi dodane do tego wpisu przez autora bloga: , ,