Jak wybrać tatuaż dla siebie?

Tatuaże są coraz częściej spotykane. Ze względu na ich dużą dostępność i niskie koszty wykonania może sobie na nie pozwolić każdy. Wyjątkowość tatuaży polega na ich różnorodności oraz wprost nieograniczonej możliwości wyboru kolorów i wzorów. Z tego względu każdy podskórny rysunek jest inny. Jeśli sami stoimy przed wyborem odpowiedniego wzoru, z pewnością wiemy, jak trudna jest to decyzja. Tatuaż przecież pozostaje na całe życie i nie ma obecnie możliwości całkowitego i trwałego jego usunięcia. Jak wybrać dobry tatuaż? Przede wszystkim trzeba zadać sobie kilka podstawowych pytań: czy ma być kolorowy czy monochromatyczny, jak dużą powierzchnię ma zająć oraz w jakim miejscu ma się znajdować. Szczegółowe odpowiedzi na te pytania pozwolą na idealne dobranie tatuażu oraz zaoszczędzą nam nerwów w przyszłości, gdy okaże się, że nasz wybór nie okazałby się być trafny. Drugim bardzo ważnym krokiem jest dobranie wzoru do naszej osobowości i gustu. Tatuaż dla bardzo wielu osób jest pewnego rodzaju wyrażeniem siebie, swoich poglądów i emocji. Może on także być szczególnym znakiem rozpoznawczym. Jakie tatuaże są obecnie wybierane najczęściej? Klientów można podzielić na dwie grupy: jedni lubią minimalistyczne, jednokolorowe tatuaże, drudzy z kolei wolą kolorowe wielko powierzchniowe malunki. Ci pierwsi wybierają różnego rodzaju piktogramy, napisy i sentencje, niewielkie rysunki oraz najczęściej wybierają miejsca, które mogą być łatwo osłonięte: ramiona, plecy, kark, kostki czy pachwiny. Drudzy z kolei lubią widoczne tatuaże, które są wykonane różnokolorowymi tuszami, także w kwestii wzorów nie ograniczają swojej wyobraźni. Przeważnie planują także tatuowanie większej części ciała, dlatego szczegółowo dobierają do siebie poszczególne rysunki, aby później móc je sukcesywnie łączyć ze sobą. Często jest tak, że wielu osobom zaczyna się podobać takie ozdabianie swojego ciała i odnajdują coraz więcej wzorów, które chcieliby na nim umieścić, zapamiętajmy jednak, że najważniejszy jest umiar, ale liczy się także nasze zadowolenie.

Rodzaje i wzory tatuaży

W dzisiejszych czasach systematycznie wzrasta liczba wielbicieli tatuaży, czyli graficznych znaków wykonywanych na ciele. Tatuaże w przeważającej części wykonywane są na stałe, jednakże na rynku coraz częściej oferuje się klientom wykonanie tatuażu „czasowego”, który utrzymuje się na ciele od paru miesięcy do kilku lat. Jeśli klient nie jest zdecydowany na tatuaż „czasowy”, może zdecydować się na wykonanie wzoru na ciele
za pomocą preparatu z henny (który całkowicie zanika po okresie trzech tygodni).

Trzeba przy tym nieustannie pamiętać, że tatuaże powinny być wykonywane jedynie przez osoby wykwalifikowane. Osoba, która zdecyduje się na wykonanie tatuażu, powinna także zdawać sobie sprawę z faktu, że nawet tatuaże permanentne nie będą utrzymywały się na naszym ciele cały czas, co związane jest z ciągłym wchłanianiem barwnika przez skórę.

Obecnie na rynku istnieje bardzo wiele wzorów tatuaży, które można wykonać na ciele człowieka. Człowiek, który decyduje się na wykonanie wzorów na ciele ma do wyboru tatuaże: artystyczne (przeważnie kolorowe, nawiązujące do body artu), tribale, symbole chińskie, krzyże, zwierzęta, smoki, napisy, motyle, skorpiony, skrzydła, gotyckie, anioły, kwiaty i wiele innych. Ponadto, jeśli ktoś sam zaprojektuje sobie wzór tatuażu, który miałby pojawić się na jego ciele, może poprosić o jego wykonanie doświadczonego pracownika salonu tatuażu. Co ciekawe, coraz częściej w katalogach ze wzorami tatuaży można dostrzec podział na wzory specjalnie przeznaczone dla kobiet i dla mężczyzn. Jeżeli ktoś po raz pierwszy idzie do studia tatuażu i zobaczy tam ilość dostępnych wzorów, może być zaszokowany. Właściwie można powiedzieć, że ilość oferowanych przez studia tatuażu wzorów jest nieograniczona, tutaj jedyną barierą jest wyobraźnia osoby wykonującej tatuaż jak i klienta. Różnorodność wzorów i wielkości sprawia że osoba zdecydowana na tatuaż bez większego problemu powinna znaleźć coś dla siebie co będzie jej idealnie odpowiadało.

Podczas dobierania tatuażu

Tatuaże są coraz częściej spotykane. Ze względu na ich dużą dostępność i niskie koszty wykonania może sobie na nie pozwolić każdy. Wyjątkowość tatuaży polega na ich różnorodności oraz wprost nieograniczonej możliwości wyboru kolorów i wzorów. Z tego względu każdy podskórny rysunek jest inny. Jeśli sami stoimy przed wyborem odpowiedniego wzoru, z pewnością wiemy, jak trudna jest to decyzja. Tatuaż przecież pozostaje na całe życie i nie ma obecnie możliwości całkowitego i trwałego jego usunięcia.

Jak wybrać dobry tatuaż? Przede wszystkim trzeba zadać sobie kilka podstawowych pytań: czy ma być kolorowy czy monochromatyczny, jak dużą powierzchnię ma zająć oraz w jakim miejscu ma się znajdować. Szczegółowe odpowiedzi na te pytania pozwolą na idealne dobranie tatuażu oraz zaoszczędzą nam nerwów w przyszłości, gdy okaże się, że nasz wybór nie okazałby się być trafny. Drugim bardzo ważnym krokiem jest dobranie wzoru do naszej osobowości i gustu. Tatuaż dla bardzo wielu osób jest pewnego rodzaju wyrażeniem siebie, swoich poglądów i emocji. Może on także być szczególnym znakiem rozpoznawczym. Jakie tatuaże są obecnie wybierane najczęściej? Klientów można podzielić na dwie grupy: jedni lubią minimalistyczne, jednokolorowe tatuaże, drudzy z kolei wolą kolorowe wielko powierzchniowe malunki. Ci pierwsi wybierają różnego rodzaju piktogramy, napisy i sentencje, niewielkie rysunki oraz najczęściej wybierają miejsca, które mogą być łatwo osłonięte: ramiona, plecy, kark, kostki czy pachwiny. Drudzy z kolei lubią widoczne tatuaże, które są wykonane różnokolorowymi tuszami, także w kwestii wzorów nie ograniczają swojej wyobraźni. Przeważnie planują także tatuowanie większej części ciała, dlatego szczegółowo dobierają do siebie poszczególne rysunki, aby później móc je sukcesywnie łączyć ze sobą. Często jest tak, że wielu osobom zaczyna się podobać takie ozdabianie swojego ciała i odnajdują coraz więcej wzorów, które chcieliby na nim umieścić, zapamiętajmy jednak, że najważniejszy jest umiar, ale liczy się także nasze zadowolenie.

Co to takiego tatuaż?

Czy są dziełami sztuki, czy zwykłym kiczem i przerostem formy nad treścią? Czy niosą ze sobą zagrożenie dla zdrowia, czy są całkowicie bezpieczne? Pewnie każdy z nas interesował się kiedyś tatuażami lub nawet myślał o zrobieniu sobie takiego, warto więc poznać kilka faktów z historii tatuowania ciała. Nakłuwanie skóry i wstrzykiwanie pod nią barwników było znane ludzkości już od wielu lat. Pierwsze ślady tej sztuki możemy znaleźć już ponad dwa tysiące lat temu. Były one związane z religijnymi rytuałami, tatuaże robili sobie także zasłużeni w boju wojownicy, aby podkreślić swoją odwagę i wyróżnić się spośród innych.

Charakterystyczne tatuaże pokrywające całe twarze i ciała robili sobie Maorysi oraz mieszkańcy Polinezji. O takim zdobieniu ciała piszą starożytni autorzy, wspomina o nich Biblia czy Juliusz Cezar. Także przedchrześcijańskie plemiona Europy często zdobiły swoje ciała, również na Dalekim Wschodzie były one często wykonywane – tam łączyły się z przynależności do różnych organizacji, często przestępczych. Zatem tatuaże były znane większości ludów od najdawniejszych czasów. Jak wykonuje się tatuaże? Tak jak zostało powiedziane wcześniej, pod skórę zostaje wprowadzony specjalny trwały barwnik. Wstrzykuje się go tam za pomocą cieniutkich igieł w maszynkach do tatuażu, po skończeniu dzieła przez parę dni trzeba je chronić przed uszkodzeniami, ponieważ skóra musi się zregenerować i zagoić. Kolejny aspekt dotyczy wzornictwa. Często tatuaże określa się dziełami sztuki, ponieważ są one podobne do niezwykłych i dopracowanych w każdym szczególe obrazów. Tatuaże mogą być jednokolorowe lub wykonywane przy pomocy wielokolorowych barwników, a zaawansowana technika pozwala dzisiaj na właściwie nieograniczone możliwości malowania przeróżnych wzorów na ludzkim ciele. Niektóre studia cieszą się tak dużą popularnością, że aby się do nich dostać, trzeba zapisywać się wiele miesięcy wcześniej. Także w Polsce pracują doświadczeni tatuażyści, którzy mają niezwykłe zdolności i talent.