Jak wybrać tatuaż dla siebie?

Tatuaże są coraz częściej spotykane. Ze względu na ich dużą dostępność i niskie koszty wykonania może sobie na nie pozwolić każdy. Wyjątkowość tatuaży polega na ich różnorodności oraz wprost nieograniczonej możliwości wyboru kolorów i wzorów. Z tego względu każdy podskórny rysunek jest inny. Jeśli sami stoimy przed wyborem odpowiedniego wzoru, z pewnością wiemy, jak trudna jest to decyzja. Tatuaż przecież pozostaje na całe życie i nie ma obecnie możliwości całkowitego i trwałego jego usunięcia. Jak wybrać dobry tatuaż? Przede wszystkim trzeba zadać sobie kilka podstawowych pytań: czy ma być kolorowy czy monochromatyczny, jak dużą powierzchnię ma zająć oraz w jakim miejscu ma się znajdować. Szczegółowe odpowiedzi na te pytania pozwolą na idealne dobranie tatuażu oraz zaoszczędzą nam nerwów w przyszłości, gdy okaże się, że nasz wybór nie okazałby się być trafny. Drugim bardzo ważnym krokiem jest dobranie wzoru do naszej osobowości i gustu. Tatuaż dla bardzo wielu osób jest pewnego rodzaju wyrażeniem siebie, swoich poglądów i emocji. Może on także być szczególnym znakiem rozpoznawczym. Jakie tatuaże są obecnie wybierane najczęściej? Klientów można podzielić na dwie grupy: jedni lubią minimalistyczne, jednokolorowe tatuaże, drudzy z kolei wolą kolorowe wielko powierzchniowe malunki. Ci pierwsi wybierają różnego rodzaju piktogramy, napisy i sentencje, niewielkie rysunki oraz najczęściej wybierają miejsca, które mogą być łatwo osłonięte: ramiona, plecy, kark, kostki czy pachwiny. Drudzy z kolei lubią widoczne tatuaże, które są wykonane różnokolorowymi tuszami, także w kwestii wzorów nie ograniczają swojej wyobraźni. Przeważnie planują także tatuowanie większej części ciała, dlatego szczegółowo dobierają do siebie poszczególne rysunki, aby później móc je sukcesywnie łączyć ze sobą. Często jest tak, że wielu osobom zaczyna się podobać takie ozdabianie swojego ciała i odnajdują coraz więcej wzorów, które chcieliby na nim umieścić, zapamiętajmy jednak, że najważniejszy jest umiar, ale liczy się także nasze zadowolenie.

Ubierz się w… tatuaż

Tatuaże, czyli znaki graficzne na skórze, które powstają za pomocą specjalnego barwnika wszczepianego za pomocą igły, znane są już z czasów starożytnych (w Pięcioksięgu znajduje się bowiem zakaz tatuowania ciała). Słowo to wywodzi się z samoańskiego tatau, zapisanego przez osiemnastowiecznych podróżników. W odległych czasach, w kulturach polinezyjskich do wykonania tatuażu uprawniało zabicie wroga i zdobycie jego głowy. Przez wieki tatuaże były uważane za tabu, coś dostępnego jedynie subkulturze więziennej. Sądy te mają swoje korzenie w tradycjach wschodnich, według których tatuaż świadczył o przynależności do grupy mafijnej.

Obecnie istnieje bardzo wiele wzorów tatuaży. Rośnie także liczba wielbicieli tych znaków graficznych. Jednakże, należy sobie zdać sprawę z tego, że tatuaże, poza ładnym wyglądem, mogą nieść ze sobą dużo ryzyka (w tym, przede wszystkim, tego związanego ze zdrowiem). Przeważnie tatuaże wykonywane są na stałe, jednakże coraz częściej możemy wykonać sobie tatuaż „czasowy”, na próbę, utrzymującego się na ciele do kilku lat. Alternatywą dla takiego tatuażu jest ten wykonywany z henny. Należy podkreślić, że tatuaże powinny wykonywać jedynie osoby doświadczone i wykwalifikowane. Co więcej, nawet tatuaże permanentne nie utrzymują się idealnie na ciele przez cały czas. Jest to przede wszystkim związane z wchłanianiem barwnika przez skórę. Dlatego tak bardzo istotne jest poradzenie się, przed wykonaniem zabiegu, lekarza-specjalisty, w którym miejscu najlepiej wykonać tatuaż.

Kiedy już zastanowiliśmy się i przemyśleliśmy wszystko co związane z tatuażem pozostaje nam wybrać studio, które będzie wykonawcą naszego tatuażu. Nie jest to proste, jednak na tej stronie dowiesz się w jaki sposób wybrać osobę, która będzie wykonywała nam tatuaż. Najprościej oczywiście jest wybierać wykonawcę tatuażu na podstawie jego dotychczasowych prac Również dobrze jest zorientować się co do jakości jego pracy na forach internetowych.