Tatuaż staje się coraz bardziej popularną formom wyrażania swego wnętrza. Młodzi ludzie coraz częściej decydują się na wykonanie tatuażu zainspirowanego obecnie panującą modą, nawiązując często do tatuaży, które mają na swoim ciele popularne gwiazdy (bokserzy, muzycy, sportowcy, prezenterzy, aktorzy). Gdy już człowiek decyduje się na tatuaż, nie powinien spieszyć się z wyborem wzoru i miejsca. Ponadto powinien pamiętać, że wykonany przez niego tatuaż zostanie na ciele do końca życia.

Co więcej, musi on zdawać sobie sprawę z tego, że w przyszłości może żałować tego wyboru. Należy także zdawać sobie sprawę
z tego, że nie każdy człowiek jest wyrozumiały i nie jest w stanie zaakceptować tatuaż
w widocznym miejscu (z tego względu osoby wytatuowane nierzadko mogą mieć trudności ze znalezieniem dobrze płatnej i odpowiadającej im pracy). Jeśli już ktoś jest w pełni zdecydowany na wykonanie tatuażu oraz gdy znalazł odpowiedni dla siebie wzór, powinien znaleźć odpowiednie miejsce, w którym tatuaż zostanie wykonany. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług renomowanego studia tatuażu i nie uleganie tanim cenom, które są najczęściej proponowane przez tzw. domowych tatuatorów, najczęściej nie mających odpowiednich warunków do wykonywania tatuażu. Należy pamiętać także o ryzyku dostać zakażenia skóry i zarażenia się różnymi chorobami, jak np. HIV czy HCV (takie ryzyko zmniejsza się przy wykonywaniu tatuażu w profesjonalnym salonie, w którym używane są jednorazowe igły i rękawiczki). Oczywiście zabezpieczenie się przed potencjalnymi chorobami jest bardzo ważne, gdyż byłby to niemalże chichot historii gdyby człowiek lubiący imprezowa, uprawiający przygodny seks zaraził się np. wirusem HIV w studiu tatuażu. Jednak nie można tego wykluczyć całkowicie, chociaż wiadomo, że dokładane są wszelkie starania aby do takich sytuacji nie dochodziło. Prawdopodobnie nigdy nie słyszałem o zakażeniu podczas wykonywania tatuażu, jednak zapewne jakieś mniejsze komplikacje się zdarzają.

Tagi dodane do tego wpisu przez autora bloga: , ,