Popularność tatuaży

Popularność tatuaży nieustannie wzrasta. Wynika to przede wszystkim z faktu, że w mediach coraz częściej pojawiają się osoby, na których ciele widnieje wiele symboli i obrazków, które robią naprawdę ogromne wrażenie. Obecnie tatuaże wzbudzają coraz mniejsze opory, a ludzie, którzy są ich właścicielami nie są kojarzeni jednoznaczne z recydywistami czy kryminalistami, jak to miało miejsce jeszcze przed kilkunastu laty. Trzeba jednak pamiętać, że nie w każdej grupie zawodowej tatuaże są pożądane, mogą bowiem prowadzić do obniżenia poziomu zaufania, przede wszystkim pośród najstarszej grupy wiekowej.

 

Dlatego też młodzi ludzie, którym tatuaże się podobają, powinni pomyśleć przyszłościowo i zadbać o to, aby zdobienie ciała, nie zaważyło na ich przyszłej pracy zawodowej. Coraz większa liczba osób zdaje sobie sprawę z tego, że bardzo fajnym akcentem będą drobne tatuaże, wykonane chociażby na karku czy nadgarstku. W internecie można znaleźć wiele inspiracji, najczęściej czerpiemy je od cele brytów, na których ciele ozdoby prezentują się naprawdę dobrze.

 

Tatuaże popularne wśród kobiet i mężczyzn

Obecnie  tatuaże nie są domeną żadnej z grup wiekowych czy płci. Tak naprawdę jest to sprawa indywidualna każdego z nas. Rośnie jednak liczba tych, którym tatuaże po prostu się podobają i chcą wykonać takowe na swoim ciele. Często idąc do salonu tatuażu, posiadamy już własną koncepcję na to, w jakim miejscu chcemy go wykonać, jak duży on będzie, a także co będzie przedstawiał. Cena tatuażu będzie zależna od wielu czynników dlatego też ustalana jest najczęściej indywidualnie.

 

Zależy przede wszystkim od wielkości. Bardzo duże znaczenie ma jednak szczegółowość. Jeśli chodzi o elementy, wymagające bardzo dużej precyzji i więcej pracy, takie tatuaże na pewno będą droższe. Dochodzi jeszcze sprawa miejsca, ponieważ jak wiadomo, na pewnych partiach ciała wykonanie tatuażu może być szczególnie trudne. Przed wykonaniem tatuażu trzeba w takim razie pomyśleć o wzorze oraz umiejscowieniu. Należy także przemyśleć, czy jest to ozdoba, na której faktycznie nam zależy czy może chwilowe widzi mi się, ponieważ w większości przypadków pozostaje on na ciele do końca życia.

 

Usunięcie tatuażu

Tatuaż czasami pozostaje niechcianą pamiątką. Są sposoby, by się go pozbyć, ale nie zawsze jest to łatwe, no i oczywiście wiąże się z pewnymi – niemałymi – kosztami. Najlepsze efekty daje użycie światła laserowego, które zostaje pochłonięte przez barwnik wprowadzony wcześniej pod skórę. W ten sposób go niszczy. Po zabiegu pozostają niewielkie strupki, które goją się po około 2-3 tygodniach. Pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości, ponieważ przed zabiegiem lekarz znieczula skórę specjalnym kremem.

 

Warto podkreślić, że laser nie narusza ciągłości naskórka, a więc nie pozostawia szpecących śladów i blizn. Zabieg w gabinecie terapii laserowej wykonuje lekarz dermatolog lub chirurg plastyczny. W zależności od wielkości tatuażu trzeba liczyć się z wydatkiem od 200 do 500 zł. Istnieje jeszcze inna możliwość usunięcia niechcianego rysunku na ciele. Chirurg plastyk może w miejsce tatuażu przeszczepić skórę. Zabieg ten jednak jest znacznie rzadziej wybierany ze względu na to, że pozostawia brzydkie blizny.